Spring 2021 Volunteers

Project Team Members

Brooklyn Community Services Team

Amy Chowanksy (Liaison, C ’08, W ’15), Vighnesh Subramanyan (Team Leader, WG ’17), Will Sheehan (Deputy Team Leader, G ’16), Michele Whang (C, W ’14), Betsy Contant (C ’96), Sasha Lecorps, (C ’17), & Christina Vahle (W ’96). 

Elite Learners Team

Shraddha Munver (Liaison, WG ’00), Tony Romeo (Team Leader, WG ’73), Elaine Harris (Deputy Team Leader, WG ’84), Howard Corb (C, W ’89), Alexandra Hakim (C ’03, L ’07), Edward Dinicola (C ’01), & Amy Federman (C ’94).

Harlem Junior Tennis and Education Program Team

Craig Mills (Liaison & Team Leader, G ’07), Carolyn Rosen (Deputy Team Leader, C ’96), Stephan Lecorps (C ’17), Dara Heimowitz (C ’12), Sonia Sarda (W ’19), & Marisa Carson-Bibens (W ’96).

South Bronx United Team

Sam Tang (Liaison, W ’13), Robert Massick (Team Leader, EAS ’88), Julie Plank (Deputy Team Leader, W ’88), Gail Silverman (W ’80), Krisha Vasani (W ’17), Gerald Rothstein (WG ’65), & Ralph Pagan (WG ’88). 

TheaterWorks Team

Dominika Jaworski (Liaison, SP2 ’12), Kevin Park (Team Leader, W ’17), Joanie Hecht (Deputy Team Leader, C ’94, L ’97), Edward Brittenham (C ’83), Ilona Limonta-Volkova (C, W ’11), Arun Iyer (C ’98, G ’02), & Melissa Donovan (C ’98). 

Womankind Team

Karen Finkel (Liaison, EAS ’79), Scott Venesy (Team Leader, WG ’03), Brian Nordyke (Deputy Team Leader, W ’11), Michaela Tinkey (C ’19), Ann Chiang (W ’03), Polly Schneck Goldman (WG ’97), & Melissa Mayer (W ’00). 

Mini-Project Team Members

IMPAACT Brooklyn Team

CJ Bilangino (Liaison, WG ’15), Seghen Aklilu (Team Leader, C ’11), Eu-Gene Sung (W ’99), & Ken Cirka (D ’98).

Xavier Mission Team

Craig Mills (Liaison, G ’07), Lindsey Gaon (Team Leader, C ’17), Nancy Michael (W ’97), & Alyson Anderson (C ’97).

Volunteer Relations Team Members

Sabre Kaszynski (Co-Chair, C ’96), Kevin Park (Co-Chair, W ’17), Sarah Jiang (M&T ’08), Howard Seibel (W ’85), Michelle De Leon (C ’99), Jackie Einstein Astrof (C ’93), Vighnesh Subramanyan (WG ’17), Ariel Sadeghi (C ’15), & Dara Heimowitz (C’12).

Nonprofit Selection Team Members

TBD

PennPAC Bay Area

Sitike Counseling Center Team

Amanda Irizarry (Team Leader, C ’17), Krish Mehta (Deputy Team Leader, M&T ’18), Lisa Dawes (C ’14), Dilina Abudurexiti (C ’17), Soo Min Cho (C ’18) & Amit Sawant (WG ’18).

Thrive Alliance Team 

Renata Bakousseva (C0-Team Leader, SEAS ’11), Vidya Daryanani (Co- Team Leader, C ’17), Gunho Jang (W ’18), Sonya Park (C ’93), Amanda Carson (C ’03), Barbara Alverez (C ’85) & Steven Sun (C ’18).

PennPAC Philadelphia

Philadelphia Futures Team

Ajay Joshi (Liaison, W ’11), Stefani Arzonetti Hite (Team Leader, GEd ’05), Rachael Zinser (Deputy Team Leader, C ’89, WEv ’03), Lisa Cheung (C ’16), Adam Costarino (C ’17), Meredith Galto (C ’99), John Mueller (C ’96), & Cristina Serban (C ’17).